פרחי וטרינריה לבתי ספר, חט"ב ותיכונים

רקע: תוכנית יחודית במינה שנועדה להכשיר בישראל עתודה לשנים הבאות של כוח עזר רפואי מיומן בפרקטיקה הוטרינרית לסוגיה השונים.

מבנה המסלול מקביל מבחינת התכנים ללימודי טכנאי וטרינרי בחו"ל (VETERINARY TECHNICIAN) , ולתוכנית הלימודים למבוגרים של "עוזר/ת לרופא וטרינר בישראל.

תוכנית ייחודית זו נותנת מענה לתלמידים מצטיינים המעוניינים להשתלם בנושאים אלו, כאשר פרח הוטרינריה מתפקד למעשה כעוזר לרופא הוטרינר, ומסוגל להוות פונקציה חשובה במעש הוטרינרי.

מיומנותו של פרח הוטרינריה כוללת ניהול אדמיניסטרטיבי וממוחשב של המרפאה, מתן מענה ללקוחות המעונינים במידע על בעלי חיים, דרך גידולם, הגזעים השונים, ובעיקר מנתב ומפנה את הלקוחות לפי העניין והדחיפות אל הרופא הוטרינר.

מיומנות זו דורשת הכרה של האמצעים והעזרים הרפואיים לסוגיהם בעבודה הוטרינרית, כגון כלי הניתוח, התרופות, התכשירים ועוד..

פרח הוטרינריה יהיה מסוגל להיות פעיל בניתוחים כירורגיים מסובכים, בהכנה לניתוח

ולאחריו ( PRE AND POST OPERATIONׁ), ולכן עליו לרכוש רמת מיומנות גבוהה בנושאים כגון אנטומיה השוואתית, כירורגיה, סטריליזציה והענקת עזרה ראשונה בזמן ניתוחים וכחלק משגרת העבודה בפרקטיקה הוטרינרית לסוגיה השונים, בפיקוחו של הוטרינר.

צוות המורים יקנה ללומדים ידע ייחודי אשר יכשיר את בוגריו לעבודה במרפאות לחיות מחמד, עבודה עם חיות גדולות ,מעלי גירה גדולים וקטנים, טיפוח ותחזוקה של פינות חי וכן הכרת בעלי חיים אקזוטיים כגון זוחלים , ציפורי נוי ומחמד, מכרסמים דולפינים , פרימאטים ועוד.

ככלל, בזמן השיעורים משתמשים במודל של כלב, סוס ואדם לשם לימוד השוואתי. במהלך הלימודים מושם דגש גם על אספקטים פחות ידועים לציבור הרחב כגון הרפואה הוטרינרית הרשותית, חקיקה וטרינרית, אתיקה מקצועית, וטרינריה ויהדות, זואולוגיה ועוד מגוון רחב של נושאים זואו-טכניים ורפואיים.

התוכנית מתאימה לבתי ספר:

  1. שמעוניינים להכשיר כוח עזר ווטרינרי מקצועי בקרב התלמידים שלהם.
  2. בתי ספר המעוניינים לקיים מגמת ווטרינריה
  3. בתי ספר שיכולים להתחייב לתוכנית ארוכת טווח (לפחות שנתיים)

פרחי וטרינריה נושאי לימוד אפשריים

 

  • הפעילות מיועדת לכיתות ז'-יב'
  • משך הפעילות: 90 דק'
  • גודל הקב': עד 18 משתתפים
  • מינימום קב': 2 קב' ברצף

להזמנת התוכנית ולפרטים נוספים

לגלריה התמונות פרחי ווטרינריה